23 Листопада 2015

19 листопада Інститут педагогічної україністики, що працює у структурі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, провів розширене засідання наукової ради, присвячене педагогові, зачинателю нової української літератури, нової української літературної мови й українського театру, найвизначнішому культурно-освітньому діячеві свого часу Івану Петровичу Котляревському (1769-1838). Це вже друге засідання нового науково-дослідницького підрозділу вишу, який створили з ініціативи доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України Алли Бойко.

Концепція Інституту педагогічної україністики, а також нестандартні підходи до проведення науково-просвітницьких заходів уже викликали резонанс серед викладачів та студентства вишу, а також серед наукової та мистецької громадськості Полтави й України. Про урочисте відкриття Інституту педагогічної україністики читайте, будь ласка, за посиланням.

«Іван Котляревський. Право на "імення, мову, віру, вид"» - таку назву мала вербально-театралізована лекція, яку провели в ущент заповненій малій залі університету. Уже традиційно зі вступним словом до присутніх звернувся кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики, провідний спеціаліст Інституту педагогічної україністики Гліб Кудряшов. Потому з доповіддю про Івана Котляревського - новатора в пізнанні основ педагогіки, великого патріота України, який одним із перших довів право України на «імення, мову, віру вид», потребу виховання молоді на національних ідеях і традиціях, - виступила кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Ганна Радько. Виставу про один з епізодів із життя Івана Котляревського презентував студентський театр «Фабула» під орудою доктора педагогічних наук, професора Ірини Цебрій. Доповнили науково-мистецький триптих студенти Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка (клас викладачів Руслана Христиченка та Сергія Рубана), які подарували арії з безсмертної опери «Наталка Полтавка».

«Діалоги з Михайлом Остроградським» - наступна сторінка наукової та просвітницької діяльності Інституту педагогічної україністики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

У ПНПУ визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань «Біологія»

19 Квітня 2019 р.

Круглий стіл «Полтавська битва : міфи і факти» (до 310-х роковин подій Великої Північної війни на Полтавщині)