06 Червня 2016

31 травня підбили підсумки VI Міжнародного фестивалю-конкурсу студентської творчості «Театральні горизонти-2016». Фестиваль тривав упродовж місяця, 4-30 травня. Журі Фестивалю-конкурсу, членами якого були народні артисти України, режисери, актори, поети, заслужені діячі культури та мистецтв, представники засобів масової інформації, молодіжних організацій, керівники професійних та самодіяльних колективів, мало змогу оцінити виступи більше 20 театрів з України та зарубіжжя.

Театр Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка «Фабула» (режисер Ірина Цебрій) представив на розсуд журі виставу, яка цьогоріч уже приносила колективу не одну перемогу, - історичну драму «Солунські брати» Бориса Калайкова. Прикметно, що виступ «Фабули» відбувся 23 травня, напередодні вшанування пам'яті святих Кирила та Мефодія, про діяльність яких була постановка.

За підсумками конкурсу «Фабула» отримала найбільшу кількість балів від журі - 14.7 із 15 можливих. Це принесло колективові І місце та перемогу у двох номінаціях. Головна нагорода за кращу головну чоловічу роль поїхала до Полтави разом із виконавцем ролі Кирила, Назара Яруліна. Театр отримав також диплом І ступеня за найкращий акторський ансамбль.

Журі високо оцінило майстерність митців із полтавського педагогічного університету щодо створення ситуації драми на сцені. Глибиною почуттів відзначалися дуети святого Мефодія (вик. Ростислав Підпалий) та митрополита Фотія (вик. Стас Коряк). Майстерною була інтерпретація мізансцен двох негативних персонажів - княжича Святополка (вик. Олександр Бондаренко) та кардинала Віхінга (вик. Олександр Лук'яненко). Переконливими виявилися інтимні дуети дружини Мефодія, візантійки Софії(вик. Марина Лебединська) та нареченої Кирила, Анни (вик. Надія Цебрій). На тлі усього драматичного полотна історичної постановки вирізнялися образи просвітителя моравів Славомира (вик. Максим Михайлик) та його нареченої Марти (вик. Наталія Удовиченко). Неймовірно успішним був виступ Ірини Запеки, яка на цьому конкурсі зіграла княгиню Агнешку. Її сцени з князем Ростиславом (вик. Леонід Шівець), Кирилом, а також з найнапруженіші моменти з римськими змовниками Віхінгом та Святополком не залишили байдужими ні глядачів, ні членів журі.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

У ПНПУ визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань «Біологія»

19 Квітня 2019 р.

Круглий стіл «Полтавська битва : міфи і факти» (до 310-х роковин подій Великої Північної війни на Полтавщині)