08 Вересня 2016

Вийшла у світ монографія кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Олександра Лук'яненка «In the Grip of De-Stalinization: Mosaics of Everyday Life of Pedagogical Institutes of the UkrSSR in 1953-1964» («У лещатах десталінізації: Мозаїка повсякденного життя педагогічних вишів УРСР 1953-1964 років»). Наукова розвідка видана англійською мовою.

У виданні на основі аналізу широкого кола опублікованої літератури та архівних документів проводиться комплексне вивчення проблеми повсякдення колективів вищої педагогічної школи у 1953-1964 роках. Розкрито питання зміни матеріально-технічної бази вишів, еволюції умов побуту студентів та викладачів. Подано аналіз статків та купівельної спроможності освітян. Охарактеризовано мотиви повсякденної релігійної та девіантної поведінки студентів та викладачів. Визначено основні характеристики дозвілля. Досліджено ставлення педагогічних колективів до реформ у галузі освіти та участь у політехнізації навчання. З'ясовано місце студентів та викладачів у процесі «аграризації» суспільства. Охарактеризовано мовну ситуацію у вищій педагогічній школі доби «відлиги» та подано аналіз боротьби освітян з місцевими «культами особи».

Монографія буде корисною студентам, викладачам, науковцям та всім, хто цікавиться історією України.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

Світла пам’ять

12 Серпня 2019 р.

Олександр Хижняк – почесний громадянин міста Полтави