03 Квітня 2014

1-2 квітня 2014 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Зарубіжні письменники і Україна». Цьогоріч вона була присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, 205-річчю від дня народження М. В. Гоголя, 100-річчю від заснування Полтавського педуніверситету. Співорганізатори конференції − Міністерство освіти і науки України, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації. У конференції взяли участь науковці з вищих навчальних закладів Києва, Сімферополя, Дніпропетровська, Хмельницького, Тернополя, а також з Росії, Польщі, Німеччини та інших країн. Із початком роботи присутніх привітали перший проректор ПНПУ імені В. Г. Короленка проф. Р. А. Ситарчук, начальник Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації Г. І. Фасій.

1 квітня на пленарному засіданні було представлено стендову доповідь відомого гоголезнавця, лауреата Премії імені Т.Г. Шевченка, доктора філологічних наук, професора Ю. Я. Барабаша (Москва). Із доповідями виступили доктор педагогічних наук, професор М. К. Наєнко (Київ), доктор філологічних наук, професор О. М. Ніколенко (Полтава). Учасники конференції взяли участь у покладанні квітів до пам’ятників М. В. Гоголю у Великих Сорочинцях і Гоголевому, панахиді на честь М. В. Гоголя і Т. Г. Шевченка у Спасо-Преображенському храмі (Великі Сорочинці), екскурсії «Гоголівськими стежками Полтавщини». Разом із головою Полтавської обласної ради П. В. Вороною учасники конференції посадили дерева в Національному музеї-заповіднику М. В. Гоголя (Гоголеве).

2 квітня відбулося обговорення важливих наукових проблем на секційних засіданнях: «Гоголь і діалог культур», «Українська тема у творчості зарубіжних письменників. Українські сторінки в біографії митців. Україна і Росія: культурні гнізда XVIII-XIX століть», «Проблеми перекладу творів зарубіжних письменників. Особливості художніх творів зарубіжних письменників українською мовою», «Типологічні і генетичні зв’язки творчості зарубіжних і українських письменників», «Український читач художніх творів зарубіжних письменників: проблеми рецепції», «Вивчення творчості зарубіжних письменників в школі».

По завершенню конференції відбувся святковий концерт «З Україною в серці!», де лунали мелодії і вірші зарубіжних митців про Україну.

Учасники конференції ухвалили рішення видати збірку наукових статей, а також підтримати план реконструкції Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В. Гоголя.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

У ПНПУ визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань «Біологія»

19 Квітня 2019 р.

Круглий стіл «Полтавська битва : міфи і факти» (до 310-х роковин подій Великої Північної війни на Полтавщині)