02 Квітня 2015

31 березня у прес-центрі Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» в рамках XII Гоголівських читань, які традиційно проводить кафедра світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, відбулася презентація документального фільму з циклу «Земляки» «Батько Гоголя». Стрічка є новим мистецьким доробком доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри світової літератури Ольги Ніколенко, яка у фільмі виступила автором сценарію та ведучою. Ольга Миколаївна є співавторкою документальної трилогії «Дороги Гоголя», яку творчий колектив Полтавської ОДТРК «Лтава» презентував 2009 року з нагоди 200-ліття від дня народження Миколи Гоголя. До слова, цей проект став вельми успішним: творці фільму є лауреатами Державної премії України імені Івана Франка, Полтавської обласної премії імені Панаса Мирного; трилогія здобула ґран-прі Всеукраїнського фестивалю «Відкрий Україну» та ґран-прі Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-Сінема».

Нова телеробота - про Василя Панасовича Гоголя-Яновського, батька Миколи Гоголя, талановитого письменника, оповідача, творця неповторної духовної аури навколо родини Гоголів-Яновських. «Ми хотіли в цьому фільмі показати, що у нас, починаючи з XVIII століття, було і є нині передове українство, яке утверджувало українські ідеї, розбудовувало український простір. І в такому українському контексті формувався геній Миколи Гоголя», - відзначила Ольга Ніколенко. Величезний пласт відомостей про Гоголя-старшого за архівними джерелами, зі спогадів сучасників Гоголя підняли автор ідеї фільму заслужений журналіст України Анатолій Мішин, режисер Оксана Гордійко, оператори Дмитро Старіков і Микола Янко. Консультувала авторський колектив директор Національного музею-заповідника М. В. Гоголя Лідія Єнко.

На презентацію, яку провів кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Гліб Кудряшов, завітали учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Гоголівські читання», журналісти, працівники культури, студенти та викладачі факультету філології та журналістики. Доктор філологічних наук, професор, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Степаненко, який після перегляду фільму виступив із, можливо, його першою схвальною рецензією, зауважив, що у стрічці поєдналися дві долі, два життєписи, дві біографії, які доповнюють одна одну. У фільмі, на думку вченого, глядач побачить творчий диптих, який допоможе збагнути феномен Гоголя-батька і Гоголя-сина.

Прем'єра документального фільму «Батько Гоголя» відбулася в ефірі Полтавської ОДТРК «Лтава» 1 квітня, у день народження Миколи Гоголя.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

У ПНПУ визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань «Біологія»

19 Квітня 2019 р.

Круглий стіл «Полтавська битва : міфи і факти» (до 310-х роковин подій Великої Північної війни на Полтавщині)