06 Квітня 2015

Традиційна всеукраїнська науково-практична конференція, що проводиться з 1982 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, цього року зібрала гостей з Івано-Франківська, Києва, Харкова, Львова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Черкас, Ніжина та інших міст України.

На пленарному засіданні виступили професори М. І. Степаненко, М. К. Наєнко, О. М. Ніколенко, В. І. Мацапура. Було виголошено доповідь видатного науковця сучасності Ю. Я. Барабаша (Москва), котрий утверджує український вектор у гоголезнавстві.

Учасники конференції взяли участь у роботі секцій «Гоголь і Україна», «Гоголь у контексті світової літератури», «Гоголь і християнство», «Поетика Гоголя», «Особливості мови творів Гоголя» та ін. (керівники проф. В. І. Мацапура, доц. О. В. Орлова, доц. Т. М. Конєва).

Учителі й методисти обмінялися досвідом вивчення творчості М. В. Гоголя на ток-шоу «Відверто про...» на телеканалі «Лтава» (ведуча Світлана Маркіна).

Професор І. В. Козлик (Івано-Франківськ) виступив із публічною лекцією, а також презентував документальний фільм на пошану д. філол. н., проф. В. Г. Матвіїшина перед студентами Полтавського педуніверситету.

Культурна програма конференції була різнобарвною і насиченою. Гості переглянули нові документальні фільми «Батько Гоголя» (автор сценарію О. М. Ніколенко, режисер О. Гордійко, Полтавська ОДТРК «Лтава», 2015, (див.: http://www.ltava.poltava.ua/news/12397) та «Гоголь і Василівка» (автори Я. М. Єнко, К. Д. Чернова, Гоголеве, 2014), прем'єру п'єси «Ревізор» в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя, відвідали Національний музей-заповідник М. В. Гоголя в с. Гоголеве (директор Л. Д. Єнко).

Актори студентського театру «Глобус» факультету філології та журналістики (керівник доц. Н. І. Тарасова) майстерно відтворили на університетській сцені текст п'єси Василя Панасовича Гоголя «Простак, або Хитрість жінки, яку перехитрив солдат» (за виданням 1862 р., здійсненим П. Кулішем).

Наступні «Гоголівські читання» відбудуться в Полтаві й у Запоріжжі, на Хортиці (спільно із Запорізьким інститутом післядипломної освіти). Вони будуть присвячені повісті «Тарас Бульба» та іншим творам М. В. Гоголя української тематики.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

Світла пам’ять

12 Серпня 2019 р.

Олександр Хижняк – почесний громадянин міста Полтави