18 Травня 2015

5-7 травня 2015 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Північний вітер: скандинавський світ в освіті та культурі України». Конференцію провели в межах угоди про співробітництво між навчальними закладами Данії (Коледж Наталі Зейл UCC) та України (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка) у галузі гуманітарних і суспільних наук. Угода (5 травня 2014 р., Копенгаген) передбачає проведення спільних семінарів і конференцій, обмін передовою інформацією щодо покращання навчального процесу і створення підручників.

Конференція «Північний вітер: скандинавський світ в освіті та культурі України» розпочалася гімном України та гімном Євросоюзу (у виконанні студента ІІ курсу В. Шафрановського). Травнева Полтава об'єднала людей, які цікавляться розвитком країн Скандинавії та їхніми здобутками. У конференції взяли участь понад 100 науковців, учителів, студентів із різних куточків України (Івано-Франківськ, Харків, Черкаси, Кіровоград, Дніпропетровськ, Львів, Мелітополь та ін.). Вони обмінялися досвідом викладання іноземних мов та світової літератури в навчальних закладах. Особливо яскравими були доповіді професорів О. М. Ніколенко, В. І. Мацапури, доцентів О. В. Орлової, А. М. Мартинець, Б. В. Сторохи, О. В. Григоренко, учителів-методистів О. О. Гузь, Л. М. Малигіної, О. О. Семенюк та ін.

До Полтави завітали особливі  гості - професор Йончопинзького університету Ганс Албін Ларрсон (Швеція), професор Копенгагенського університету, Коледжу Наталі Зейл Карстен Хаммер (Данія), доктор соціальних наук Копенгагенського університету, Коледжу Наталі Зейл Леннарт Равн Хірваген (Данія). Вони виступили із лекціями, доповідями та презентаціями про сучасну Європу та європейські цінності (Г. А. Ларрсон), освітні цілі Європейського Союзу та виклики для соціальних наук у педагогічній освіті (Л. Р. Хірваген), літературу та історію Данії, а також організацію діяльності данського університету (К. Хаммер).

У конференції взяли участь представники Скандинавської гімназії м. Києва: кандидат педагогічних наук, директор Т. Е. Пушкарьова, заступник директора з науково-методичної роботи І. М. Фурсова, заступник директора з іноземних мов І. Є. Тараян, учитель-методист світової літератури О. О. Семенюк, а також учні 9-11 класів (К. Крамський, О. Харечко, В. Золотова, С. Шиянова). У їхніх виступах всебічно висвітлено напрямки роботи Скандинавської гімназії, яка стала своєрідним містком між Європою та Україною.

Організатори (викладачі кафедри світової літератури) дали змогу учасникам конференції  ознайомитися не лише з цікавими доповідями, а й із талантами студентської молоді Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Гості побачили виступи Народного фольклорного ансамблю «Жива вода» імені П. Бакланова (керівник Л. Бакланова), Народного ансамблю спортивного бального танцю «Грація» (керівник П. Горголь), відвідали літературний вечір «Реальний і чарівний світ Г. К.  Андерсена» студентського театру «Глобус» (керівник Н. Тарасова) та ін.

Співпраця між навчальними закладами Данії, Швеції та України триває, із часом вона буде поширена й на інші країни Скандинавії - Фінляндію та Норвегію.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Наступна | Остання

В університеті відкрили Центр дослідження полтавської журналістики

22 Лютого 2019 р.

Міжнародний шаховий турнір «Копенгаген-Полтава – 2019» за підтримки ректора ПНПУ