23 Листопада 2015

Доцента кафедри журналістики Гліба Кудряшова нагородили в Мінську грамотою за зміцнення білорусько-українських гуманітарних зв’язків

У столиці Республіки Білорусь, у місті-герої Мінську, відбулися урочистості з нагоди 25-ліття від дня заснування Мінського міського громадського об'єднання українців «Заповіт». На ювілейний вечір, що відбувся в Мінському державному палаці дітей та молоді, завітали дипломати Посольства України в Республіці Білорусь, представники Уповноваженого у справах релігій і національностей Республіки Білорусь, Республіканського центру національних культур, активісти української діаспори Білорусі. Окрасою вечора став святковий концерт, який подарували митці з Мінська та Молодечна, а також художні колективи Палацу дітей та молоді.

На запрошення голови ММГОУ «Заповіт», заслуженого працівника культури України Галини Калюжної у ювілейному дійстві взяв участь кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Гліб Кудряшов, який з 2012 року тісно співпрацює з українцями Білорусі. 2014 року Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка та Мінське міське громадське об'єднання українців «Заповіт» уклали угоду про наукове співробітництво. Дослідженням видавничої діяльності українців Білорусі - одного з пріоритетних положень угоди - активно займається Гліб Олексійович.

Від імені ректора університету, доктора філологічних наук, професора Миколи Степаненка голові «Заповіту», головному редакторові газети «Українець в Бєларусі», заслуженому працівникові культури України Галині Калюжній та активістові товариства, письменникові, полковнику Олексієві Маляренку Гліб Кудряшов вручив почесні грамоти за плідну наукову й культурну співпрацю з Полтавським педагогічним університетом. У дарунок від полтавців наші білоруські колеги отримали сувеніри та нові книжкові видання для відділу української літератури, яким в одній із мінських бібліотек опікуються «заповітівці». Музичним дарунком для українців Білорусі стала пісня Олександра Білаша на вірші Тамари Голобородько «Світи нам, матінко» у виконанні Гліба Кудряшова.

У кінці вечора Галина Калюжна ще раз подякувала Полтавському національному педагогічному університетові імені В. Г. Короленка за теплі привітання, а Гліба Кудряшова нагородила почесною грамотою за сприяння в налагодженні зв'язків української діаспори Мінська з Полтавщиною та за надання посутньої допомоги в підготовці заходів, присвячених видатним українцям.

Згодом на адресу ректора вишу надійшов лист із подякою за участь України в заходах із нагоди ювілею однієї з перших українських організацій Білорусі.