ПНПУ
Науково-методичний центр англійської мови та зарубіжної літератури
Офіційне представництво президента України
Полтавська обласна державна адміністрація
Полтавська обласна рада
Урядова гаряча лінія
Прозорро - публічні закупівлі
освітній портал Педагогічна преса
Я маю право
Конкурсні пропозиції 2018
Конкурс
25 Квітня 2016

Відбулася прем’єра історичної драми «Солунські брати» у виконанні театру «Фабула»

23 квітня у стінах Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського відбулася прем'єра історичної драми болгарського драматурга ХХ століття Бориса Калайкова «Солунські брати» у виконанні театру «Фабула» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (режисер - Ірина Цебрій). У затишній атмосфері садиби В. Капніста глядачі долучилися до подій тисячолітньої давнини.


Твір розповідає про перипетії у долі Кирила (Назар Ярулін) та Мефодія (Ростислав Підпалий), яким довелося пізнати злети й падіння, втрати любові земної та прозріння у Любові небесній. Твір показує життя у двох паралельних світах - Візантії та Моравії. Золото та блиск Константинополя - серця Східної Римської імперії - контрастують із холодністю та напівтінями світу далекої моравської столиці Валеграду.

Драма показала релігійних титанів тогочасного світу - патріарха Фотія (виконує Стас Коряк), що вершили долі інших людей. На тлі епохальних подій показано, як смерть однієї людини - патриціянтки Софії (вик. Марина Лебединська), дружини Мефодія-Михаїла (вик. Ростислав Підпалий) - здатна змінити життя не просто усієї родини. Руйнується кохання Костянтина-Кирила (вик. Назар Ярулін) та Анни (вик. Надія Цебрій), у незрозуміле плетиво заплітається життя доньки Мефодія, Людмили (вик. Аліна Павліченко). Але разом із цим змінюється і весь хід історії. Гірка втрата зводить братів із Солуні у моравських землях із просвітительською місією.

Вистава провела глядачів коридорами палацу моравського князя Ростислава (вик. Леонід Швець) та його дружини Агнеси (вик. Ірина Денисовець), які й запросили ченців до слов'ян. Драма показала протистояння східної та західної церков в особі грецьких місіонерів та католицького кардинала Віхінга (вик. Олександр Лук'яненко). Твір проілюстрував династичні інтриги у князівському роді на прикладі княжича Святополка (вик. Олександр Бондаренко) та доньки Мефодія, візантійки Людмили , а також показав долі простих людей на тлі великих історичних подій - ченця Славомира (вик. Максим Михайлик) та Марти (вик. Наталія Удовиченко).