21 Лютого 2018

Відомий японський актор і знавець історії культури Харухіса Кавамура прочитав лекцію і провів майстер-клас для полтавських студентів і викладачів

19 лютого 2018 р. знаменитий культурний діяч Японії Харухіса Кавамура завітав до Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка в межах науково-культурної програми Ukrainian-Japanese Slavonic Society та за підтримки Japan Society for the Promotion of Science

Харухіса Кавамура - провідний актор театру Но, директор «Палацу школи театру Но Кандзе», викладач Doshisha University, володар звання «Культурна цінність Японії».

У Науково-методичному центрі якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури відбулася зустріч поважного гостя з ректором                                      ПНПУ імені В. Г. Короленка Миколою Степаненком, деканом факультету філології та журналістики Володимиром Кононенком, представниками кафедри світової літератури, кафедри англійської та німецької філології, студентами. У вітальному слові ректор Микола Степаненко відзначив важливість інтернаціоналізації освіти, зміцнення міжнародних зв'язків України з Японією. Харухіса Кавамура підкреслив велике значення культури, зокрема давнього театру Но, для збереження миру на Землі. Студенти сердечно привітали дорогого гостя українськими та японськими піснями. Навзаєм Харухіса Кавамура продемонстрував власне музичне й акторське мистецтво.

Яскравою подією в житті Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка стала публічна лекція Харухіса Кавамура в аудиторії українсько-японської дружби «SAKURA». Студенти й викладачі мали змогу ознайомитися з історією національного театру Но, який у Японії шанують із давніх часів до сьогодні.

У приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя відбувся майстер-клас Харухіса Кавамура для акторів і творчої студентської молоді - учасників театру «Глобус» (керівник - доцент Н. І. Тарасова) і театру «Фабула» (керівник - професор І. В. Цебрій) ПНПУ імені В. Г. Короленка. Молоді актори й студенти об'єдналися у прагненні пізнання складного, але дуже цікавого мистецтва.

Лекція і майстер-клас Харухіса Кавамура тривали англійською мовою, отже, майбутні педагоги й актори мали змогу не тільки розширити свої знання в галузі літератури й театру, а й удосконалити навички спілкування англійською. Студентка 3 курсу факультету філології та журналістики Катерина Ніколенко допомагала гостю здійснювати комунікацію з аудиторією, забезпечила синхронний переклад лекції та майстер-класу.

Японська література вивчається в середніх і вищих навчальних закладах України. Творчість Мацуо Басьо, Акутаґави Рюноске, Ясунарі Кавабата та інших письменників давно відомі учням і студентам України. Тому розширення уявлень нашої молоді про Японію та її мистецтво сприятиме формуванню всебічно розвиненої особистості, відкритої до здобутків інших народів.

Саме задля зміцнення українсько-японської дружби, поглиблення вивчення японської культури в ПНПУ імені В. Г. Короленка на виконання Указу Президента України № 1/2017 від 11 січня 2017 р. про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні 2 вересня 2017 р. була відкрита аудиторія українсько-японської дружби «SAKURA» як нова освітньо-наукова й культурна платформа. Головні завдання «SAKURA»: популяризація літератури й культури Японії серед студентів та учнів України; обмін досвідом українських та японських викладачів у галузі освіти й науки; проведення науково-методичних семінарів, тренінгів, круглих столів щодо вивчення художньої літератури в школі; організація культурних заходів, присвячених Японії, її традиціям та самобутності; розвиток партнерських відносин між університетами України та Японії.

Організацію візиту Харухіса Кавамура до Полтави забезпечили:

Shin'ichi Murata, Dean & Professor, Faculty of Foreign Studies at Sophia University (Tokyo), The President of Ukrainian-Japanese Slavonic Society;

Сергій Шевчук, проректор з наукової роботи ПНПУ імені В. Г. Короленка;

Ірина Когут, начальник відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв'язків ПНПУ імені В. Г. Короленка;

Ольга Ніколенко, директор Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури, завідувач кафедри світової літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка;

Ірина Шатова, відповідальний секретар Ukrainian-Japanese Slavonic Society;

Владислав Шевченко, головний режисер Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя.

Переглянути телевізійний репортаж та інтерв'ю Харухіса Кавамура й ректора Миколи Степаненка можна за посиланням:

Програма заходу.