02 Березня 2018

27-28 лютого 2018 р. на факультеті філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка відбулася ІІ Міжнародна студентська науково-практична конференція «THE CONTEMPORARY ENGLISH SCIENTIFIC DISCOURSE» («Сучасний англомовний науковий дискурс»), яка була започаткована з 2017 р. завідувачем кафедри англійської та німецької філології, кандидатом філологічних наук, доцентом М. О. Зуєнко спільно із завідувачем кафедри світової літератури, доктором філологічних наук, професором О. М. Ніколенко.

Організатори конференції - Науково-методичний центр якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка, кафедра англійської та німецької філології, кафедра світової літератури. Міжнародні партнери - Universitat de Vic-Universitat Central de Catalunya (Іспанія), Ilia State University (м. Тбілісі, Грузія), The University of Gdansk (м. Гданськ, Республіка Польща), Kodolanyi Janos University of Applied Sciemces (м. Будапешт, Угорщина), UCC University (м. Копенгаген, Королівство Данія), Lund University (Королівство Швеція), Jonkoping University (Королівство Швеція), University of Leeds (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Конференція об'єднала понад 100 учасників, яких цікавить вивчення сучасного англомовного наукового контенту в аспекті предметної спеціальності: студенти факультетів філології та журналістики, технологій та дизайну, фізичного виховання ПНПУ імені В. Г. Короленка, а також інших вишів України, США, Іспанії. Робочі мови конференції - англійська та українська.

Із вітальним словом виступила заступник декана факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка, кандидат філологічних наук, доцент І. М. Тимінська. Вона наголосила на важливості проведення заходів такого рівня для апробації наукових досліджень студентів, магістрантів, аспірантів та поширення практичного досвіду.

Під час пленарного засідання наукові доповіді англійською та українською мовами виголосили студенти факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка: Катерина Ніколенко, Юлія Перцева, Мілена Панівська, Анастасія Добринь, Лада Прийма. Волонтер Корпусу Миру доктор Кirsten Dyck (James Madison University) представила доповідь на тему «"Torture Life": Linguistic and Extra-Linguistic Uses of Music to Harm».

На секційних засіданнях студенти виступили з доповідями, присвяченими актуальним питанням англійської філології, методики навчання іноземної мови й англомовної літератури, перекладу, англомовного міждисциплінарного дискурсу, ділової англомовної комунікації, а також проблемам англомовної літератури крізь призму теорії, історико-культурного й компаративного аспектів.

Під час конференції були представлені й онлайн-доповіді зарубіжних студентів. Зокрема студентка Judit Arumí Agramunt з Universitat de Vic-Universitat Central de Catalunya (Іспанія) в онлайн-режимі висвітлила проблеми методики навчання англійської мови на ранньому етапі; студентка Stephanie Sivak з Purdue University (штат Індіана, США) запропонувала аналіз літературного тексту крізь призму семантики. Skype-доповіді викликали жваве обговорення студентів факультету філології та журналістики.

Працювали такі секції: «Сучасні виклики в англомовній філології», «Вивчення англомовної літератури в школі», «Англомовна література: теоретичний, історико-культурний, компаративний аспекти», «Англомовний міждисциплінарний контекст: історія, право, біологія, географія, хімія, фізика, математика, психологія, трудове навчання, фізичне виховання», «Актуальні проблеми методики навчання: англомовний контент», «Міжкультурний аспект професійної комунікації ділової іноземної мови».

Керівниками секційних засідань стали проф. О. М Ніколенко, доц. О. В. Орлова, доц. В. Л. Кравченко, доц. Т. В. Луньова, доц. М. Ю. Рахно, доц. В. О. Черненко, доц. І. М. Білоус, доц. Г.М. Таловиря, доц. І. М. Тимінська, доц. В. М. Артюх, ст. викл. Г. С. Сосой.

Технічний супровід конференції забезпечили завідувач навчальної лабораторії кафедри англійської та німецької філології Лариса Таран, старший лаборант кафедри світової літератури Сніжана Нан'єва. За матеріалами роботи конференції видано збірник наукових праць студентів і магістрантів.

Викладачі кафедри англійської та німецької філології доц. В. Л. Кравченко й доц. М. Ю. Рахно підбили підсумки конференції, окресливши напрямки майбутньої співпраці.

На базі Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури в межах конференції відбувся Skype-семінар на тему «Academic Writing». В онлайн-режимі представлені доповіді й презентації щодо досвіду викладання курсу «Academic Writing» у вищих навчальних закладах Європи в міжкультурному, екстралінгвальному й лінгвальному аспектах.

Із науковими доповідями виступили Dr. Núria Medina, Dr. Llorenç Comajoan (Universitat de Vic-Universitat Central de Catalunya, Іспанія), проф. Ольга Ніколенко, доц. Ірина Тимінська, доц. Марина Зуєнко, доц. Михайло Рахно, доц. Вікторія Кравченко, доц. Ірина Когут, доктор Kirsten Andrea Dyck. Жваву дискусію викликала доповідь проф. Ольги Ніколенко «The Cultural Approach in the Study of the Foreign Literature at the Secondary School». Активну участь у Skype-семінарі взяли студенти та магістранти факультету (Анна Соломченко, Ірина Рева та ін.).

Оргкомітет висловлює щиру подяку всім учасникам наукового дійства! Щиро бажаємо подальшої плідної праці й великих успіхів у науці!