13 Березня 2018

Студенти ПНПУ імені В. Г. Короленка, члени Дансько-Українського Товариства та Посольство України в Данії взяли участь у пошануванні пам’яті Тараса Шевченка в Копенгагені

Студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Оксана Дереча, Анастасія Харченко, Марія Капустян - учасники програми ERASMUS+- спільно з членами Дансько-Українського Товариства взяли участь у святкових заходах на честь Тараса Шевченка в м. Копенгагені (Данія).

9 березня 2018 р. представники данської та української громад зібралися біля пам'ятника Великому Кобзареві. Вступне слово виголосив голова Дансько-Українського Товариства Іван Нестор. Він розповів про діяльність Товариства, яка спрямована на розвиток дружніх стосунків між країнами, співробітництво в культурній, освітній та науковій галузях. У 2017 р., як зазначив Іван Нестор, біля пам'ятника Тарасові Шевченку разом із членами Дансько-Українського Товариства був і Президент України Петро Порошенко.

Від Посольства України в Данії виступив посол Артем Владимиров. Він відзначив, що Уряд Данії підтримує грантові програми для України та її інтеграцію до Європи. Це сприяє утвердженню демократичних цінностей та розвитку молоді різних країн.

Панахиду за Тарасом Шевченком служив отець Василь Тихович (Українська Греко-Католицька Церква в Данії). Він закликав об'єднатися в молитві за Кобзарем і подумати про те, як кожен іде його шляхом.

У церемонії взяла участь голова громадської організації «Ластівка» Марія Падовська, це об'єднання представляє українську діаспору в Данії. Марія Падовська розповіла про ініціативи «Ластівки» та її діяльність щодо збереження української культури.

На заході були присутні також відомі діячі науки й культури, зокрема професор Карстен Хаммер та ін. До пам'ятника Тарасові Шевченку в Данії були покладені квіти й українські стрічки, а вірші у виконанні учасників дійства довго й зворушливо звучали під скандинавським небом.

Полтавки Оксана Дереча, Анастасія Харченко, Марія Капустян демонструють високі результати в опануванні різних дисциплін у межах програми ERASMUS+. Їхнє навчання в Данії, в Університеті UCC, успішно триває. Вони багато працюють над науковими проектами з іноземної мови та зарубіжної літератури. Свято на честь Тараса Шевченка надало студентам-короленківцям нових сил для духовного розвитку заради вільної України!