ПНПУ
Науково-методичний центр англійської мови та зарубіжної літератури
Офіційне представництво президента України
Полтавська обласна державна адміністрація
Полтавська обласна рада
Урядова гаряча лінія
Прозорро - публічні закупівлі
освітній портал Педагогічна преса
Я маю право
Конкурсні пропозиції 2018
Конкурс
27 Березня 2018

Центральні ЗМІ України, фахівці й учні позитивно оцінили нову програму із зарубіжної літератури для 10-11 класів

 

Увага вітчизняних ЗМІ останнім часом прикута до проблем освіти.

Так, широке обговорення в пресі та на телебаченні нещодавно отримали нові навчальні програми із зарубіжної літератури для 10 - 11 класів (рівні стандарту і профільний), з-поміж консультантів - завідувач кафедри зарубіжної літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка проф. О. М. Ніколенко та доцент кафедри зарубіжної літератури О. В. Орлова. Роботу над створенням програм для старшокласників завершено в 2017 році. Вони містять класичні твори - «Одіссею» Гомера, «Божественну комедію» Данте, «Гамлета» В. Шекспіра, «Фауста» Й. В. Ґете, романи XIX - XX ст. Ф. Стендаля, Г. Флобера, О. Уайльда, Ф. Достоєвського, М. Булгакова - і водночас твори новітні - Р. Ґарі, П. Коельйо, Н. Ґейман, М. Зузак, Й. Яґелло та ін.

Програми для старших класів стали логічним продовженням програми для 5-9 класів, яка пройшла чотири громадські обговорення й нині є чинною в усіх закладах середньої освіти з українською мовою навчання (2012 зі змінами 2015-2017 рр., керівник авторського колективу - проф. О. М. Ніколенко).

Навчальні програми із зарубіжної літератури для 10-11 класів затверджені наказом МОН № 1407 від 23.10.2017 р. Вони будуть упроваджені з 1 вересня 2018 р. З ними можна ознайомитися на сайті МОН за посиланням:

http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.html

В інтерв'ю Каналу 24 Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич згадує ці програми:

https://24tv.ua/u_programi_z_literaturi_zyavilisya_teksti_pisen_rok_zirok_n943391?utm_source=rss

Заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха в ефірі Громадського радіо констатував: «Формування курсу - річ непроста. Постає питання - що потрібно давати дітям?.. Уважається, що людина, яка претендує на те, щоб зватися культурною, принаймні мусить знати щось про ту ж саму «Одіссею», «Іліаду», про Данте, прочитати найголовніші драми Шекспіра...»:

https://hromadskeradio.org/ru/programs/kyiv-donbas/kulturna-lyudyna-maye-skazaty-boday-dva-slova-pro-fausta-striha

Агентство УНІАН також коментує програми:

https://www.unian.ua/society/10056233-minosviti-dodalo-do-onovlenoji-programi-z-literaturi-teksti-pisen-rok-zirok.html

Громадське радіо відзначає новаторство програм для старших класів та їхній зв'язок із інтересами сучасної молоді. Літературознавець, викладач Києво-Могилянської академії Ростислав Семків у коментарі для Громадського радіо зазначив, що програму з літератури розвантажено й тепер вона враховує читацькі можливості учнів 10-11 класів:

https://hromadskeradio.org/ru/news/2018/02/27/nova-programa-iz-zarubizhnoyi-literatury-shcho-zminylosya