04 Травня 2018

На факультеті філології та журналістики відбувся традиційний Старовинний фестиваль

2 травня 2018 р. студенти другого курсу іноземного й українського відділень взяли участь у традиційному Старовинному фестивалі, який організували викладачі кафедри світової літератури - завідувач кафедри, професор Ольга Миколаївна Ніколенко і старший викладач Ірина Володимирівна Фісак. Це літературне свято започатковано професором О. М. Ніколенко ще в 1990 р., і з того часу вже багато поколінь студентів на сцені Полтавського національного педагогічного університету натхненно декламували й інсценізували твори «золотої класики» XVII ‒ XVIII століть.

У вітальному слові до учасників Старовинного фестивалю декан факультету філології та журналістики, кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Борисівна Кирильчук зазначила, що такі заходи є гарною традицією на факультеті й сприяють професійній підготовці майбутніх філологів.

Цьогоріч у Старовинному фестивалі взяли участь шість академічних груп, які представили оригінальні літературно-музичні композиції. До них долучилися й студенти інших курсів бакалаврату й магістратури.

ГРАН-ПРІ у колективній першості здобула група ГФ-27 за неперевершене виконання п'єси «Одруження Фігаро» П.О. Бомарше. Журі відзначило акторську гру Андрія Бурмаки, котрий виступав і в інших ролях, здобувши ГРАН-ПРІ в індивідуальному змаганні. Журі також високо оцінило музичний і хореографічний супровід до вистави.

I місце вибороли студенти групи У(а)-22, які представили літературно-музичну композицію за мотивами хайку японського поета Мацуо Басьо. Роль Мацуо Басьо майстерно виконав Андрій Бережний.

II місце здобула група ІН-28 за інсценізацію п'єси «Скнара» Ж.Б.Мольєра. Образ Гарпагона щиро й проникливо зіграв Ярослав Ковальов.

III місце поділили між собою групи У(р) - 21 за виставу «Міщанин-шляхтич» Ж.Б.Мольєра та ІН-27 за літературно-музичну композицію за мотивами поезії шотландського поета Роберта Бернса.

Журі також відзначило оригінальність підходу групи У-23 до інсценізації балади німецького поета доби Просвітництва Фрідріха Шиллера «Рукавичка». Юні актори майстерно відтворили історичний колорит балади та ідеали лицарства.

Студенти й групи отримали дипломи в окремих номінаціях:

«Краща жіноча роль»: Катерина Пасик (У(р)-21), Каріна Турова (ГФ-27), Варвара Бушкіна (ГФ-27), Вероніка Галанська (ІН-28);

«Краща чоловіча роль»: Андрій Бережний (У(а)-22), Віктор Завгородній (У(р)-21), Ярослав Ковальов (ІН-28), Антон Грош (У-23);

«Кращий хореографічний номер»: групи У-23 (танець звірів і танець придворних), У(а)-21 (танець летючих пелюсток сакури);

«Оригінальність постановки»: групи ІН-28 («Скнара»), ІН-27 (Р. Бернс), У-23 («Рукавичка»);

«Оригінальність музичного оформлення»: групи ГФ-27 (дует рояля і флейти), У(а)-22 (японські мелодії за мотивами поезії Мацуо Басьо);

«Виразність театральних костюмів»: група У(р)-21 («Міщанин-шляхтич»);

«Масовість постановки»: групи ІН-27 (Р. Бернс), У(а)-22 (Мацуо Басьо), У(р)-21 («Міщанин шляхтич»).

Емоційну атмосферу фестивалю створили ведучі - Катерина Ніколенко і Антон Грош, які показали зразок вишуканості й прекрасного володіння мовою.

Старовинний фестиваль - 2018 відкрив нові таланти й запалив нові зірки на небосхилі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка! Нехай вони яскраво горять і не згасають!