08 Травня 2018

Шекспірівський фестиваль об’єднав шанувальників ренесансного мистецтва

3 травня 2018 року на сцені великого актового залу Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка театром-студією «ГЛОБУС» (художній керівник - кандидат філологічних наук, доцент кафедри світової літератури Наталія Іванівна Тарасова, режисер - студентка групи ГФ-27 Марія Ковальова) проведений традиційний щорічний Шекспірівський фестиваль, який перетворився на грандіозне свято ренесансної культури. Шекспірівський фестиваль є однією із найкращих традицій факультету філології та журналістики, він започаткований кафедрою світової літератури близько 30 років тому.

Декан факультету філології та журналістики, кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Борисівна Кирильчук привітала всіх учасників і відзначила важливість Шекспірівського фестивалю для формування професійних якостей учителів іноземної мови та зарубіжної літератури.

Глядачі мали змогу почути сонети Шекспіра різними мовами світу у виконанні студентів групи Ін-19. Сильні почуття й пристрасті шекспірівських героїв донесли до сучасної молоді Тетяна Мельник, Дар'я Лобанова, Юлія Боса, Валерія Рубльова, Софія Максимович, Ірина Жакун, Олександр Геращенко та інші. Звучали задушевні пісні у виконанні Дениса Мітусова та Анастасії Надутік. Не залишили байдужим нікого й запальні танці, поставлені учасниками фестивалю. Справжньою окрасою свята були ведучі Катерина Ніколенко й Денис Брюханов. Кульмінацією Шекспірівського фестивалю стала поява на сцені короля Ліра (Лева Онуцу). Завдяки режисерові-постановникові Вікторії Маліченко і талановитій грі юних акторів із групи ІН-18 глядачі мали змогу поринути в художній світ п'єси «Король Лір».

Голова журі - доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Ольга Миколаївна Ніколенко ‒ підбила підсумки Шекспірівського фестивалю і назвала переможців серед груп і окремих виконавців:

ГРАН-ПРІ - група ІН-18 («Король Лір»);

1 місце - група ГФ-17 («Дванадцята ніч»);

2 місце - група УФ(р)-11 («Мистецтво як невід'ємна частина життя кожного»);

3 місце - група ІН-19 («Сонети В. Шекспіра мовами світу»);

У номінаціях журі відзначило таких студентів:

«Краща жіноча роль»: Тетяна Мельник, Дар'я Лобанова, Юлія Боса, Валерія Рубльова;

«Краща чоловіча роль»: Лев Онуцу, Олександр Геращенко;

«Кращий вокальний номер»: Денис Мітусов;

«Кращий хореографічний номер»: ГФ-17, ІН-18;

«Масовість постановки»: ГФ-17.

Шекспірівський фестиваль - 2018 укотре довів, що доторкнутися до мистецтва можна, лише ставши частиною цього мистецтва!