10 Липня 2018

Викладачі кафедри історії України ‒ учасники Конгресу Міжнародної асоціації гуманітаріїв

27-29 червня в Українському католицькому університеті (Львів) відбулась робота Конгресу Міжнародної асоціації гуманітаріїв (МАГ). Конгрес проводиться раз на два роки і є знаковою подією для української історичної гуманітаристики. Програма заходу надзвичайно насичена і включає понад 100 секцій із різною проблематикою, хронологією та дисциплінарністю, об’єднаних спільною темою «Зображення себе». Важливо, що тематику панелей визначала сама наукова спільнота, оскільки участь у Конгресі була можливою за умови подання колективних заявок на організацію секції та коротких пропозицій доповідей. Натомість учасники отримували тревел-гранти, що покривали вартість проїзду, проживання та оргвнесок.

Одну з найбільш відвідуваних секцій організували викладачі кафедри історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка Юрій Волошин та Ігор Сердюк, котрі також виконали ролі модератора й дискутанта. Секція під назвою «Публічний бік приватного життя: самопрепрезентація родини у писемних джерелах ранньомодерного часу» розглядала родинне життя в судовій, обліковій, цеховій документації «старої України». Йшлося про те, як завдяки риториці родина конструює парадний бік (вуличний фасад) власного життя й що відбувалося за лаштунками цього фасаду. Однією з доповідачок панелі була також докторантка кафедри історії України Оксана Коваленко, котра представила доповідь «Родина ремісників Гетьманщини в джерелах».

Загалом ранньомодерна тематика на Конгресі була представлена потужними постатями, ґрунтовними доповідями й дискусіями, а саме зібрання стало доброю нагодою для налагодження наукової співпраці та міждисциплінарних контактів.