18 Листопада 2013

Книжковий вернісаж Миколи Степаненка

13 листопада у літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котрляревського відкрилася книжкова виставка, на якій було представлено творчий доробок доктора філологічних наук, професора, ректора ПНПУ імені В. Г. Короленка, лауреата Полтавських обласних премій імені Панаса Мирного та імені Івана Котляревського, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Миколи Степаненка.

Перше слово на відкритті виставки виголосила директор бібліотеки заслужений працівник культури України Тетяна Зеленська, яка привітала Миколу Івановича з ювілейним днем народження й побажала йому творчих успіхів та натхнення у його нелегкій праці. Полтавський поет, член НСПУ Володимир Мирний присвятив Миколі Степаненкові вірш „Українська мова". Дарунком стала пісня у виконанні карлівчанки Діани Кривонос „Рідна мова" (сл. В. Слєпцова, муз. В. Раковського). Кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка Віра Мелешко презентувала останнє число альманаху Полтавського національного педагогічного університету „Рідний край". Головним редактором видання є Микола Степаненко, який опікується „Рідним краєм" із 1999 року, з дня відродження легендарного українського часопису, який виходив у світ на початку ХХ століття. Прийшли привітати Миколу Степаненка його друзі та колеги: Ярослава Городницька, завуч Великобудищанської середньої школи, заслужений учитель України, та Ольга Коваленко, завідувач відділу гуманітарних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського.

Микола Степаненко на запрошення бібліотечних працівників, освітян та діячів культури, які завітали на відкриття виставки, представив низку своїх видань, зокрема й енциклопедичний довідник „Літературно-мистецька Полтавщина", який щойно вийшов у видавництві „Гадяч" та про який Микола Іванович розповів чимало цікавого.

Лілія Войцехівська (студентка групи Ж-21)

Спеціально для прес-служби ПНПУ імені В. Г. Короленка