03 Жовтня 2014

Століття університету в постатях. Ольга Дмитрівна Бондаревська

З нагоди столітнього ювілею Полтавськогонаціонального педагогічного університету імені В. Г. Короленка та Дня працівників освіти в академічних групах У-12, У-13 (куратори - доц. Сологуб Л.О., доц. Ніколашина Т.І.) було проведено кураторську годину «Не кожен учитель може бути вчителем».
Відбулася зустріч із "Відмінником народної освіти України", "Відмінником народної освіти Казахстану", "Відмінником народної освіти СРСР", кандидатом філологічних наук, доцентом, багаторічним деканом філологічного факультету, ветераном праці Полтавського державного педагогічного інституту імені В.Г. Короленка Ольгою Дмитрівною Бондаревською.

Доц. Ніколашина Т.І. розповіла про життєвий, професійний та творчий шлях Ольги Дмитрівни, яку пам'ятає не одна тисяча вчителів-словесників України, Казахстану, Узбекистану.
Тетяна Балагура, герой України, відмінник освіти України, випускниця ПНПУ, стверджує: «Є люди-зірки, які осяюють шлях тим, хто йде під їхнім світлом, є люди-квіти, які дарують свій аромат тим, хто йде поруч, є люди-світочі, які осяюють той шлях, який тобі даний у житті». Саме такою для всіх студентів філологічної родини є Ольга Дмитрівна Бондаревська.

Ольга Дмитрівна - талановитий педагог, вона зуміла не тільки закласти міцні знання, а й силою власного прикладу довести, що професія українського філолога - одна із найкращих.
О.Д. Бондаревська порадила студентам із перших днів навчання формувати свою професійну компетенцію, яка складається зі знання мови, першоджерел, творів літератури, педагогіки, психології, методики навчання рідної мови.

Студенти-першокурсники продемонстрували у своїх виступах бачення особистості вчителя української мови і літератури ХХІ століття.

Учасники зустрічі відповіли на питання тесту-діагностики психологічної готовності до освоєння нового у професійній діяльності, запропонованого доц. Сологуб Л.О.
Студенти А. Загорулько, К. Кібенко, А. Шаповал, Ю. Штепа, Д. Шафрановський виконали художні номери.

Студенти-першокурсники стверджують, що цікаві знайомства із талановитими людьми - це саме ті яскраві моменти серед сірого виру буденності, які, наче кольори веселки, дарують радість пізнання нового, додають натхнення, оптимізму, ентузіазму. Цю теплу зустріч студенти запам'ятають як урок життєвих цінностей від досвідчених, мудрих, щирих, наставників-педагогів.
Студенти першого курсу українського відділення факультету філології та журналістики разом із кураторами вітають усіх освітян і бажають:

Нехай ця золота осінь наповнює ваші душі гармонією й красою, жовтогарячий листопад устеляє життя незабутніми моментами, барвистий серпанок бабиного літа зустрічає на порозі рідного навчального закладу, а повага від колег, студентів та учнів додає впевненості, сил та енергії!