ПНПУ
Науково-методичний центр англійської мови та зарубіжної літератури
Офіційне представництво президента України
Полтавська обласна державна адміністрація
Полтавська обласна рада
Урядова гаряча лінія
Прозорро - публічні закупівлі
освітній портал Педагогічна преса
Я маю право
Конкурсні пропозиції 2018
Психологічна служба

Момот Тетяна Леонідівна, практичний психолог, гештальт-терапевт; член Української Спілки Психотерапевтів, представник Київського Гештальт Університету в Полтаві.
Грінченко Марина Сергіївна, соціальний педагог, аспірант кафедри соціальної і корекційної педагогіки.
Основною метою діяльності психологічної служби університету є психологічний супровід педагогічного процесу, захист психічного здоров'я і соціального благополуччя всіх його учасників (студентів, педагогічних і науково-педагогічних працівників), пошук найбільш ефективних форм і методів роботи зі студентською молоддю, які б відповідали як потребам суспільства, так і потребам особистості сучасного студента; створення умов для повноцінного особистісного розвитку, соціалізації, професійного становлення і життєвого самовизначення студентів.
Діяльність психологічної служби в сучасних умовах також спрямована на подолання негативних психологічних наслідків складних соціально-політичних подій і АТО в Україні; на формування здорового психологічного клімату у студентському, викладацькому колективі і закладі в цілому; на сприяння соціально-психологічному захисту та надання психологічної допомоги постраждалим, переселеним, біженцям, родичам загиблих.
Людина постійно стикається з різними проблемами, які розв'язує самотужки. І це дуже добре! Але інколи, у важкі критичні моменти, настає відчуття глухого кута, безсилля або повторення однієї і тієї ж неприємної ситуації. Саме у такому випадку варто звернутися до фахівця. У важкий період життя психолог може допомогти адаптуватися до нових умов, повірити в себе, налагодити стосунки з близькими людьми, подолати кризові моменти у навчанні і роботі, пережити горе, краще зрозуміти життєву ситуацію і прийняти правильне рішення, подолати наслідки психологічної травми. Психолог і соціальний педагог можуть надати психологічну допомогу учасникам та свідкам травмуючих подій, що відбуваються в країні, постраждалим та їх родичам, переселенцям, біженцям, родичам загиблих.

Для підвищення психологічної культури всіх учасників педагогічного процесу пропонуємо тематичні групові заняття:
 1. «Як живеться, студенте?» (адаптація першокурсників)
 2. Організація часу (тайм менеджмент)
 3. Як пережити іспити без стресу
 4. «Зустріч із собою» (сприяння процесу самопізнання та саморозвитку)
 5. Вільне спілкування
 6. Потреби і почуття
 7. Развиток емоційного інтелекту (профілактика професійного вигорання)
 8. Дитячо-батьківські стосунки
 9. Взаємини між чоловіком і жінкою
 10. Любов і нелюбов у стосунках (дружніх, сімейних, інтимних)
 11. Обираю здоров'я
Під час групових зустрічей у вас буде можливість:
 • знайти відповіді на запитання, які вас турбують щодо стосунків з близькими людьми, міжособистісної комунікації в умовах навчання та педагогічної діяльності;
 • побачити нові можливості для вирішення проблемних питань та актуалізувати власні ресурси;
 • познайомитися з роботою психолога на власні очі;
 • зрозуміти, що таке психологічна консультація, тренінг, робота в групі;
 • зробити для себе висновок: чи варто звертатися до психологів і в яких випадках?


 • Кураторам пропонуємо співпрацю у підготовці та проведенні кураторських годин та інших видів роботи на теми, визначені планом виховної роботи ПНПУ ім В.Г.Короленка на 2014-2015 навчальний рік:
  1. Групові консультації «Самодопомога при психологічній травмі», «Як підтримати близьких, що горюють»
  2. «Вплив ЗМІ на формування світогляду людини і її поведінку» (дослідження способів психологічного маніпулювання і впливу викривленої інформації на психіку людини)
  3. Розвивальні групові заняття «Крок назустріч...» (вивчення особистісних якостей студентів, їхніх морально-етичних позицій, духовних інтересів і прагнень; розвиток навичок рефлексії та самопізнання; робота з труднощами особистісної самоідентифікації)
  4. Розвивальні групові заняття «Я – майбутній учитель (психолог, соціальний педагог, логопед ...)» (формування професійної ідентичності та емоційно-ціннісного ставлення до себе як суб’єкта професійної діяльності)
  5. Ділова імітаційна гра «Планета цивілізацій» (розвиток міжкультурної толерантності, профілактика ксенофобії, расової та етнічної дискримінації)
  6. Групові заняття «Батьки і діти», «Доньки-матері», «Як живеться з любов'ю?» (формування усвідомленого батьківства та популяризація родинних цінностей)
  7. Групове заняття «Станція призначення - ЖИТТЯ» (протидія торгівлі людьми)
  8. Анкетування та постійно діюча група підтримки «Як живеться, студенте?» (сприяння процесу соціально-психологічної адаптації та профілактики дезадаптації студентів)
  9. Зустрічі з працівниками реабілітаційних і психологічних центрів міста (формування здорового способу життя; профілактика алко-, нарко-, ігрової та інших залежностей; формування усвідомленого батьківства)


  Теми можемо визначати спільно за вашим запитом.

  Якщо вас цікавить психологія людських взаємин, досягнення своєї мети, самореалізації, щастя, любові ... Одним словом, багатогранність життя людини, то до ваших послуг тематична рубрика «Нотатки психолога», де ви можете знайти цікаві матеріали для роздумів, саморозвитку та самодопомоги.
  Кабінет психологічної служби знаходиться в гуртожитку №3 кімната 2-А
  Записатися на індивідуальну чи групову консультацію,
  звертатися із питань співпраці за тел. 050 304 86 53 (Момот Т.І.), 050 304 75 75 (Грінченко М.С.)